Majitel lázní Kyselka je zanedbává. Obul se do Italů prezident Zeman

Prezident republiky je další autoritou, která upozorňuje na setrvale neutěšený stav největšího lázeňského areálu ve střední Evropě! Ano, řeč je o lázních Kyselka, na kterých se Karlovarské minerální vody (KMV) na čele s generálním ředitelem Alessandrem Pasqualem, dopustili dlouhodobé devastace kulturního dědictví.

Prezident republiky Miloš Zeman v pořadu Partie, vysílaném TV Prima uvedl: „..nu a teď si představte, že úbytek ruských turistů by byl více než kompenzován přílivem čínských turistů a čínských pacientů, protože v těch lázních se samozřejmě budou léčit. A to by souviselo i s tím, že by čínské investice mohly jít do některých lázeňských objektů. Jako příklad vám uvedu lázně Kyselka, které jsou zcela zdevastovány, které jejich majitel zanedbává. Pozor, teď jsem si uvědomil, že na mně bude podáno další trestní oznámení, že jsem majitele lázní Kyselka označil za toho, kdo zanedbává lázně, ale bohužel disponuji fotografickou dokumentací, takže to mohu snadno prokázat.“

Vlastník lázní Kyselka – Karlovarské minerální vody, je majitelem areálu od 6.2.2013, mnoho památkově chráněných objektů je i v současné době bez jakéhokoliv zabezpečení vystaveno sněhu a dešti. Jedná se o Mattoniho vilu, Ottovu kolonádu, empírovou restauraci a budovu správy lázní.

Firma Karlovarské minerální vody měla například za rok 2015 obrat 7,3 miliardy korun, což v přepočtu činí 20 milionů korun na den . Jak je možné, že tato firma nechala kdysi nádherné lázně Kyselka v tak zchátralém stavu před totální devastací?


Bílý kůň Karlovarských minerálních vod nechal zchátrat české lázně

Generální ředitel KMV Antonio Pasquale kvůli své bezohlednosti a ignoranci zanechal český klenot v troskách.

Karlovarské minerální vody zajímali pouze miliardové výdělky z těžby surovinového bohatství české země, které si její majitel Alessandro Pasquale vyváděl mimo Českou republiky.  Dokonce uštědřil facku jednomu z památkářů, který jej na veřejnosti vyzýval k převzetí zodpovědnosti a obnovu zdevastovaných historicky ceněných objektů v lázních Kyselka.

Viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Martin Kadrman uvádí:

Antonio Pasquale, otec současného generálního ředitele KMV, má propojení na firmu C.T.S. Duo. Té prý patří většina nemovitostí v lázních. „Mattonka by tak měla být odpovědná za současný neutěšený stav objektů v bývalém lázeňském areálu,“ zdůraznil. Generální ředitel KMV Alessandro Pasquale ale tvrdí, že KMV nikdy všechny objekty lázní v Kyselce nevlastnila. Většinovým vlastníkem lázeňských domů v Kyselce má prý být společnost C.T.S. Duo.

C.T.S. Duo jako bílý kůň KMV?

„Na veřejném slyšení k petici za záchranu lázní Kyselka nás v Senátu PČR generální ředitel KMV Alessandro Pasquale vyzval, abychom předložili důkaz, že C.T.S.-DUO, většinový vlastník lázeňských domů v Kyselce, je bílým koněm KMV. Proto jsme přehledně zmapovali vlastnické vztahy C.T.S-DUO, respektive jejich jednatele Petra Dostála a Antonia Pasqualeho, otce Alessandra,“ uvedl Martin Kadrman.

Petr Dostál na počátku 90. let založil firmu GRUPPOTEX, která je během let několikrát přejmenována. „Má názvy C.T.X.-DUO, poté C.T.S.-DUO a od roku 2012 se jmenuje RIS Revitalizační investiční společnost. Firma sídlí po celou dobu na adrese Novákových 380/18 v Praze. Společníky mu jsou členové rodiny Sklenaříků.  Korespondenční adresu však má na ulici Mariánské náměstí 4, Praha 1. Přesně tam, kde mají sídlo Karlovarské minerální vody,“ vysvětlil Kadrman.

Zdroj: Zastavme zloděje


Související články: http://karlovarky.cz/zadluzene-prameny-nadeji-strida-zmar/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..