Politického života se aktivně neúčastním a nemám to ani v plánu, říká Michal Riško

Zajímavých osobností v Karlovarském kraji stejně jako obyvatel ubývá. V Posledních létech na téma klesající demografické křivky mnoho politiků nechce mluvit.

Před politickým nástupem hnutí ANO 2011 měl v Karlových Varech na starosti oblast sociálních služeb, dnes již bývalý náměstek Bc.Michal Riško,DiS., který po delší debatě svolil k rozhovoru.

Co říkáte na pokles obyvatelstva v Karlovarském kraji?

Je to zajímavé, že o dlouholetému tématu Karlovarska, které je veřejné tabu se mnoho politiků moc nechce bavit. Ani já jsem během čtyř let nepřinesl jasnou cestu pro Karlovy Vary. To, že počet obyvatel stále klesá, je bohužel holý fakt a důvodů je více než deset. Nutné je vše rozklíčovat, nepopulisticky pojmenovat a řešit od vlády přes kraje a obce.“

Měl jste nějakou vizi, nebo bylo na co navázat?

Myslím, že toto po mých předchůdcích mnoho nezůstalo, nastoupil jsem do již rozjetého vlaku po roce jiné koaliční vlády. Vše je na dlouhé roky a koncepce přesahující minimálně dvě volební období je podle mého ten správný směr, kde začít. Jakkoli s politikou současného premiéra nesouhlasím, tak komplexní koncepce pro Českou republiku na řadu let dopředu, je tím správným směrem, který má šanci v budoucnu uspět. Regionální problém Karlovarska již začal před roky řešit například program „Restart,“ je to jeden z mnoha projektů, které má smysl rozvíjet. Dnes je vidět, že to má smysl. Minimálně se začalo mluvit o tom, co všechno v Karlovarském kraji dlouhodobě chybí nebo je řadu let zanedbáváno.

Čím jste přispěl, když jste působil v politice v této otázce?

To je otázka do pranice. Nakoupila se dvě veřejná sportoviště, byl jsem u otevření soukromé univerzity v Karlových Varech, mám podíl na dostavbě domova pro seniory ve Staré Roli a konečně se zahájila se příprava průmyslové zóny v Bohaticích. Víte o tom, že v krajském městě nebylo sportovní družstvo dobrovolných hasičů. Tak jsme koupili stříkačku a děti už závodí v hasičském sportu jako v mnoha malých vesničkách. Paradoxů mají Karlovy Vary celkem dost. Je mnoho, co by se dalo zlepšovat a často to nemusí stát ani moc peněz.

Prý se chcete dál angažovat v politice. Špitá se, že v hnutí Trikolóra?

Aha, tak to vás asi zklamu. O politice na Karlovarsku občas něco napíšu a mnoha politikům se to určitě nelíbí. Nejsem nikde politicky angažován. Politika mi víc vzala, než dala. Aktuálně jsem spokojen s tím, že se politického života aktivně neúčastním a neplánují se v Karlovarském kraji politicky angažovat. Myslím si, že je dobré si po více než deseti létech dát pauzu a vracet čas své rodině a soukromým aktivitám. Se slušnými politiky si občas zajdu na kávu nebo na pivo. Není jich mnoho, ale existují.

Angažujete se někde, nebo jste veřejnou činnost úplně ukončil?

Jsem čestným členem Červeného kříže a občas vypomáhám jako dobrovolník. Když je potřeba, tak požádám politiky, aby dokončili obměnu lehátek na Transfuzní stanici v Karlových Varech. Jsem členem několika spolků, které se zabývají dobročinnou činností, jsou přísně apolitické. Zde si připomínám, že každý muže být lepším člověkem.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..